Zasady gry w dysk golfa

Regulamin gry

Ogólne zasady gry w Disc Golf

Zasady gry w disc golf są takie same jak zasady gry w golfa, z tą różnicą, że zamiast piłki golfowej używa się latającego dysku (frisbee, flying disc). Za każdy rzut dyskiem nalicza się jeden punkt. Tak samo dzieje się w przypadku punktów karnych, za każde wykroczenie nalicza się jeden punkt. Gra polega na tym, żeby zdobyć jak najmniej punktów (bez oszukiwania!).

Rzut z podstawki

Rzuty z podstawki należy dokonywać w obrębie lub za linią powierzchni podstawki. Należy przestrzegać zachowania odległości podczas gry. Nie należy wykonywać rzutu, podczas gdy zawodnicy przed nami znajdują się w zasięgu rzutu.

Miejsce „upadku” dysku

Miejsce, na które upadł dysk, zaznaczamy mini dyskiem lub odwróconym do góry dyskiem, również, gdy to będzie kosz, czy znak zmiany kierunku.

Kolejność rzutów

Następną kolejkę rzutów rozpoczyna osoba, której dysk wylądował najdalej od kosza. Gracz, który wykonywał najmniejszą liczbę rzutów do kosza w poprzedzającej kolejce, rozpoczyna następną kolejkę.

Rzut z pola

Stopy podczas rzutu z pola muszą być postawione najbliżej miejsca, na którym upadł dysk. W chwili, gdy dysk wyrzucony został w powietrze, możliwe jest przekroczenie tej linii.

Znaki zmiany kierunku

Zawodnicy muszą omijać znaki określające zmiany kierunków gry umieszczone na drzewach lub słupach, tak jak wskazują strzałki. Zanim zawodnik ominie znak zmiany kierunku, w chwili wykonywania następnego rzutu powinien postawić stopę znajdującą się najbliżej znaku zmiany kierunku dokładnie tam, gdzie upadł dysk.

Dysk w koszu

Zawodnik, który umieści dysk w koszu wygrywa kolejkę.

Rzut nieważny

Dysk musi wylądować na ziemi, w przeciwnym wypadku nie będzie zaliczony. W przypadku, gdy dysk nie wyląduje na ziemi, należy go ostrożnie zrzucić bezpośrednio na dół, nie nieszcząc przy tym zieleni. Jeden punkt karny.

Dysk na oucie

Jeśli dysk przekroczy linię outu, zawodnik wykonuje rzut z miejsca w granicy 2 metrów, gdzie dysk przekroczył linię outu. Zbiorniki wodne, czy drogi publiczne znajdują się zawsze poza linią outu. Jeden punkt karny.

Kary

Zawodnicy grający w dysk golfa rekreacyjnego nie podlegają karom za nie zastosowanie się do zasad gry. Współzawodnicy się o to postarają.

Kultura gry

Pomagaj nowym graczom w przestrzeganiu zasad gry. Dbaj o porządek na polu golfowym i nie tylko. Dawaj przykład innym. Dysk golf zmieni Twoje życie i życie Twoich współzawodników. Zapamiętaj, że najważniejszą zasadą gry jest: Ten, kto najlepiej się bawi, ten wygrywa. Rzucając dyskiem poczuj wolność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *