Chwyty rzucania dysku w Dysk Golf.

Jest wiele sposobów trzymania dysku.

Power Grip (mocny chwyt): chwyt główny dla driverów oraz rzutów dalekodystansowych. Cztery palce chwytają wewnętrzną stronę krawędzi. Dysk leży w dłoni wzdłuż jej lini, po przekontnej. Ten chwyt daje silniejszy rzut.

Control Grip (chwyt kontroli): używany zazwyczaj do wrzucania dysku (putts) i dorzutów (approach shots). Palce spoczywaja na spodzie dysku, prostopadle do brzegu. Palec wskazujący spoczywa na górnej części krawędzi. Chwyt oferuje czyste/łagodne i wolne rzuty (releases)

Sidearm/Forehand Grip (chwyt boczny): służy do rzutów bokiem oraz z nad ręki. Środkowy palec spoczywa na brzegu wraz z palcem wskazującym. Oba palce złączone znajdują się w części spodniej po śroku dysku. Kciuk ułożony przeciwstawnie do palców na wierzchniej części.

Hook Thumber Grip (chwyt chaczykowaty): rzuty z nad ręki – podobne do rzutów piłką baseballową. Kciuk spoczywa po wewnętrznej stronie wzdłuż brzegu dysku. Krawędź dysku spoczywa w zgięciu między kciukiem a palcem wskazującym. Mocny chwyt pozwala uzyskać większą siłę rzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *